Ogłoszenia 12.06.2022

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

- 12.06.2022 r. -

 

Kolekta na WSD w Pelplinie

 

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

­­­­­­­

2. W poniedziałek (13 czerwca) o godz. 10.00 będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach z okazji Dnia Patrona.

 

3. W poniedziałek o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – w intencji o pokój, zgodę i miłość w rodzinach. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

 

4. W środę (15 czerwca) o godz. 17.00 będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach.

 

5. W najbliższy czwartek (16 czerwca) w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii.

Msze św. przed południem będą jak w niedziele, a popołudniowa o godz. 14.00.  PROCESJA EUCHARYSTYCZNA będzie po Mszy św. o godz. 11.00. Adorując Najświętszy Sakrament przejdziemy  tradycyjnie ulicami: Długą – Klubową – Szkolną – Łąkową – Długą. Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny.

Jak przed laty prosimy właścicieli tych samych posesji o przygotowanie ołtarzy, a wszystkich mieszkańców trasy o udekorowanie domów i posesji zielenią i emblematami religijnymi. Dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Pierwsza próba odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00. Chętne dziewczęta do pomocy i prowadzenia dzieci – niech zgłoszą się po Mszy św. do zakrystii.

W tym roku kończymy trzyletni program duszpasterski pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Zgodnie  zaleceniem naszego biskupa diecezjalnego mamy wejść w proces odnowienia pobożności eucharystycznej właśnie od uroczystości Bożego Ciała. Dlatego w tym roku:

· podczas procesji będą krótkie rozważania przy 4 stacjach na podstawie odczytanych  fragmentów Ewangelii.

· od godz. 15.15 do 16.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu - w zupełnej ciszy - z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty

· ponadto od 25.VI - w soboty będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 19.45 (o ewentualnych zmianach godziny będziemy informować na bieżąco).

 

6. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. odbędzie się także procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

7. W sobotę (18 czerwca) – od godz. 11.00 do 20.00 – po raz X w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodych „Przystań – warsztaty dla duszy” tym razem pod hasłem „Eucharystia autostrada do nieba” (słowa bł. Carlo Acutisa). Warsztaty rozpoczną się już w piątek o godz. 17.00. Jest możliwość dołączenia się do grupy z Mirachowa na sobotę w godz. 11.00 - 15.00. Cena autokaru 40 zł. Chętni na wyjazd mogą się zgłaszać do środy. Zaproszenie na „Przystań” i szczegółowy program można znaleźć na plakatach i w internecie.

 

8. Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

 

9. Nowe zapowiedzi przedślubne są umieszczone w gablocie parafialnej.

 

10. Sakramentu chrztu św. w następnym miesiącu udzielimy w niedzielę (10 lipca) o godz. 11.00.

 

11. INNE OGŁOSZENIA: UG przypomina, że z dniem 30 czerwca 2022 mija termin złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków, w których znajduje się ogrzewanie. Deklaracje składają: właściciel domu jednorodzinnego, letniskowego, niemieszkalnego (sklep, budynek gospodarczy, zakład pracy). Niezłożeni deklaracji w terminie skutkuje nałożeniem grzywny 500 zł.,  która na drodze sądowej może wzrosnąć do 5000 zł.

 

12. Spotkanie Rodzin w Kościerzynie
Centralne obchody w naszej diecezji X Światowego Spotkania Rodzin odbędą się w  sanktuarium w Kościerzynie.
Zapraszamy wszystkie rodziny i wszystkich troszczących się o rodzinę na spotkanie 18 czerwca br. O godzinie 11.15 odbędzie się konferencja i świadectwo, następnie o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Ryszarda Kasyny. Po Mszy Św. odbędzie się koncert ewangelizacyjny. Wszystko odbywać się będzie na Placu Jana Pawła II. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!