Ogłoszenia 05.06.2022

Zesłanie Ducha Świętego

– 5.06.2022 r.

 

 - Kolekta inwestycyjna -

 

 

1. Przed tygodniem - pomimo przeciwności - nasza parafia pielgrzymowała na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom za złożone świadectwo wiary, za wspólne modlitwy i za ofiarowany trud. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w zorganizowanie pielgrzymki oraz sprawny i bezpieczny przemarsz (Władzom Gminy /autokar/ – kierowcom i właścicielom pojazdów – strażakom/porządkowym – niosącym krzyż – nagłośnienie – prowadzącym modlitwy i śpiew). Bóg zapłać!

 

2. Przeżywamy dziś wraz z całym Kościołem uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

      Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny

      W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Otwórzmy się na światło Ducha Świętego i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 

3. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Do puszek możemy złożyć ofiary na świątynię Opatrzności Bożej. Bóg zapłać.

 

4.W poniedziałek, 6 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Jest to również rocznica pobytu Jana Pawła II w Pelplinie i diecezji pelplińskiej (1999).

     Msze św. będą: w Lini - o godz. 9.00 i 18.00; w Kętrzynie i w Niepoczołowicach - o godz. 19.30.

     

5. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

 

6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.30, a w niedzielę w łączności z Sumą Parafialną o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

 

7. W sobotę, 11 czerwca o godz. 11.00 w kościele odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy także nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pańskim, szczególnie klas III SP, którzy przyjęli komunię św.

 

8. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

      W czasie Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych – w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

9. Zaproszenie Biskupa Pelplińskiego na Spotkanie Rodzin w Kościerzynie - TUTAJ