Ogłoszenia 29.05.2022

 

VII niedziela Wielkanocna

– 29.05.2022 r.

Wniebowstąpienie Pańskie uroczystość

 

 

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

 

2. We wtorek (31 maja) przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

 

3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

 

4. Rozpoczynamy miesiąc CZERWIEC, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie w łączności z wieczorną Mszą św., w sobotę ze Mszą św. o godz. 8.30, a w niedzielę z Sumą Parafialna o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę

 

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek (2 czerwca) po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań - do godz. 19.30.

 

6. W I piątek (3 czerwca) Msze św. będą: w kościołach filialnych o godz. 16.30, a w Lini o godz. 18.00.

 

7.      W I sobotę (4 czerwca) w łączności ze Mszą św. o godz. 8.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. W sobotę od godz. 10.00 odwiedzimy chorych posługa sakramentalną.

 

8. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną (obowiązek do Niedzieli Trójcy Świętej – 12 czerwca).

      Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Świętego (w łączności z nabożeństwem majowym / czerwcowym). Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

 

9. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w Polsce jako Dzień Dziękczynienia, a w kościele także jako Misyjny Dzień Chorych.

 

10. W przyszłą niedzielę - z racji I niedzieli miesiąca - zbierana będzie kolekta na inwestycje w naszej parafii.

 

11. Zachęcamy parafian do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

 

12. W gablocie parafialnej można zapoznać się z nowymi zapowiedziami przedślubnymi.

 

13. W poniedziałek o godz. 14.00 (różaniec - 13.30) w kościele parafialnym odbędzie się pogrzeb śp. Bogdana Kamińskiego (lat 52), zam. Niepoczołowice 58. Różaniec odmawiany jest w kościele po ostatniej Mszy św. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

14. W czwartek (2 czerwca) o 11.00 zostaną zabrane zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne. Elektrośmieci od wtorku można składać na wyznaczonym miejscy (folia) na  kostce przy starej plebanii.