Ogłoszenia 22.05.2022

VI niedziela Wielkanocna

– 22.05.2022 r. –

 

 

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

 

2. W niedzielę przed tygodniem przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii św. (41 dzieci). Rodziny Dzieci ofiarowały do kościoła parafialnego – pulpit do miejsca przewodniczenia i do kościołów filialnych sejfy. Dzieci I Komunijne podczas Białego Tygodnia w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci ofiarowały 1316,- zł.  + wspólna ofiara  844,50 zł (= 2160,50 zł). Bóg zapłać!

 

3. Dziś (22 – 25 V) rozpoczynamy   doroczne DNI MODLITW O URODZAJE I ZA KRAJE GŁODUJĄCE. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące odprawimy w kościołach:

· w poniedziałek        w Lini                                    o godz. 18.00

· we wtorek                w Kętrzynie                           o godz. 18.00

· w środę                     w Niepoczołowicach           o godz. 18.00

 

4. We wtorek (24 maja) przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

               We wtorek Msze św. w Lini będą: o godz. 8.00 i o godz. 17.00.

 

5. W czwartek (26 maja) przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Podczas Mszy św. będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 

6. W piątek (27 maja) rozpoczniemy NOWENNĘ (w łączności z nabożeństwem majowym), którą będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

7. W sobotę (28 maja) przypada 41. rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.) oraz Jego liturgiczne wspomnienie. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

 

8. W przyszłą niedzielę (29 maja) przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

 

9. Ze względu na małą liczbę chętnych (pięcioro ze Strzepcza i kilkanaście osób z naszej parafii) w porozumieniu  z ks. Proboszczem ze Strzepcza podjęliśmy decyzję, że w tym roku pielgrzymki do Wejherowa nie organizujemy. Ojcowie Franciszkanie z Wejherowa zapraszają na odpusty Wniebowstąpienia i Trójcy Świętej. Program jest podany na plakacie w gablocie ogłoszeń i na stronie www.

 

10. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę Trójcy Przenajświętszej (12 czerwca) podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.

 

11. Nowe zapowiedzi są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

 

12. W minionym tygodniu poza pogrzebami ogłoszonymi przed tygodniem odbył się w środę  pogrzeb  śp. Adama Kwiatkowskiego (lat 67)  z  Niepoczołowic, ostatnio zamieszkałego w DPS w Kochanowie. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

13. Przypominamy o zbiórce i utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pieniądze z odzysku są przekazywane na wsparcie projektów kościelnych, głównie misyjnych. W naszej parafii odbiór elektrośmieci będzie 2 czerwca o godz. 11.00. Szczegóły na ulotkach

 

14. Zaproszenie Biskupa Pelplińskiego na święcenia kapłańckie - TUTAJ