Ogłoszenia 15.05.2022

 

V niedziela Wielkanocna

– 15.05.2022 r.

 

 

 

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana

 

 1. W dniu dzisiejszym 41 dzieci przystąpiło do I Komunii św.  O godz. 16.30 w kościele parafialnym  będzie nabożeństwo Majowe z udziałem dzieci I Komunijnych i rodziców chrzestnych z wręczeniem pamiątek.
  W ramach Białego Tygodnia dzieci swoje Msze św. będą miały: do piątku o godz. 17.00 (środa – godz. 16.45), w sobotę – o godz. 8.30, a za tydzień w niedzielę dzieci przyjdą na dowolną  Mszę świętą.

 

 1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

            Dziś, z racji III niedzieli miesiąca i z racji jutrzejszego święta w miejsce Godziny Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 15.00 odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli i odmówimy Akt poświęcenia Polski Bożemu Miłosierdziu, autorstwa bł. ks. Michała Sopoćki.

                  

 1. W poniedziałek o godz. 12.00 będzie dodatkowo Msza św. w Lini, którą w naszym kościele jako swoje dziękczynienie odprawią kapłani z rocznika święceń 1989ROCZNIK NASZEGO KSIEDZA PROBOSZCZA. Zapraszamy parafian do wspólnego dziękczynienia podczas Mszy św.

 

 1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

 

 1. W porozumieniu z Proboszczem ze Strzepcza - na sobotę (29 maja) i niedzielę (30 maja) planujemy wznowienie Pieszej Pielgrzymki na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa  (jeszcze czekamy na uzgodnienie z UW w Gdańsku). Zachęcamy – zwłaszcza młodzież – do udziału w pielgrzymce przynajmniej w jedną stronę. W latach przed pandemią liczba uczestników spadała, dlatego dla rozeznania, jakie jest zainteresowanie, chętnych prosimy o zapisywanie się u duszpasterzy do  najbliższej soboty – do rannej Mszy św.

 

 1. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy Pielgrzym.

 

 1. Pogrzeby:

·    Zmarła śp. Klara Łącka (lat 94) z Niepoczołowic ostatnio w DPS w Wejherowie. POGRZEB odbędzie się we wtorek o godz. 10.00. Różaniec jest odmawiany w kościele w Niepoczołowicach o godz. 18.00, a w dniu pogrzebu w Lini o godz. 9.30.

·    We wtorek o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Anieli Kalińskiej - z domu Arendt, pochodzącej z Niepoczołowic (lat 90), zam. Dzierzgoń, ul. Mickiewicza 2B/15

·    Zmarła także śp. Janina Narewska (lat 75 zam. Linia, ul Okrężna 4, ostatnio w Kaszubskim Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym w Miłoszewie. Różaniec będzie odmawiany w niedzielę o godz. 18.00, a w kolejne dni po wieczornej Mszy św. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony.

Naszych zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

 1. INNE OGŁOSZENIA:
  Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic za zgodą Kurii Diecezjalnej organizuje zbiórkę i utylizację zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pieniądze z odzysku są przekazywane na wsparcie projektów kościelnych, głównie misyjnych. \

    W naszej parafii odbiór elektrośmieci będzie 2 czerwca o godz. 11.00.