Ogłoszenia 08.05.2022

IV niedziela Wielkanocna

– 8.05.2022 r.

 

„NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA”

 

8 – 14  V: Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

 Zbiórka ofiar do puszek na Hospicjum w Kartuzach

 

 

 

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym pelplińskim seminarium.

 

2. Jutro, w poniedziałek (9 maja) przypada UROCZYSTOŚĆ Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

 

3. W tym tygodniu we wtorek (10 maja) i czwartek (12 maja) zapraszamy na spotkania w kościele dzieci przygotowujące się do I Komunii św. – na godz. 19.00

 

4. W środę ze względu na sprzątanie i dekorowanie naszej świątyni do I Komunii św. - Msze św. będą o godz. 16.00 (15.50 - Koronka do Miłosierdzia Bożego) i o godz. 17.00.

 

5. W piątek (13 maja) w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 41. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

            Zapraszamy na godz. 19.30 – na Nabożeństwo Fatimskie (z procesją – przynieśmy ze sobą świece). Modlić się będziemy w intencji naszej Gminy, Ojczyzny i o pokój.

 

6. W sobotę (14 maja) przypada święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

 

7. Spowiedź dla rodzin dzieci I-komunijnych będzie w piątek od godz. 17.00 - 17.30, a spowiedź dla dzieci i rodziców - w sobotę o godz. 9.00. Z racji spowiedzi Msza św. w sobotę rano będzie wyjątkowo o godz. 8.00.

 

8. W przyszłą niedzielę  41 dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Z tej racji Msze św. będą:  w Lini - o godz. 6.30, 8.15, 10.00 (Suma Parafialna z przyjęciem dzieci do I Komunii) i 15.00; w Kętrzynie - o godz. 8.15 i w Niepoczołowicach - o godz. 13.30.

      O godz. 16.30 w kościele parafialnym  będzie  nabożeństwo Majowe z udziałem dzieci I Komunijnych i rodziców chrzestnych z wręczeniem pamiątek.

 

9. Następny termin chrztu św. planujemy na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca o godz. 11.00

 

10. Inne ogłoszenia:

 

·   Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów.

       Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.