Ogłoszenia 01.05.2022

 

III niedziela Wielkanocna

– 1.05.2022 r.

 

Kolekta inwestycyjna

 

 

VI NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO

 

           

1. Dziś w Polsce obchodzona jest NIEDZIELA BIBLIJNA, która rozpoczyna Tydzień Biblijny (1 – 8 maja). Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza.
W tym roku każdy w domu (indywidualnie lub rodzinnie) niech przeczyta jeden wybrany fragment z Księgi Hioba i jeden fragment z Ewangelii wg św. Łukasza.
Osoby obecne w kościele mogą zabrać sigla wypisane na paskach z wybranymi losowo tekstami do przeczytania i rozważenia w swoich domach.

 

2. Dziś także przypada Święto Pracy. Przez św. Józefa Rzemieślnika - naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim

 

3. Rozpoczęliśmy MAJ, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. NABOŻEŃSTWA MAJOWE w  naszym kościele odprawiamy: w tygodniu - po wieczornej Mszy św., w sobotę – po Mszy św. o godz. 8.30, a w niedzielę w łączności ze Mszą św. o godz. 11.00.

      Śpiewem Litanii loretańskiej chcemy wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

 

4. W poniedziałek (2 maja) przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

5.  We wtorek (3 maja) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać chcemy Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

      Msze Święte tego dnia będą według porządku niedzielnego. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Jest to również dzień modlitw w intencji polskiej emigracji.

 

6. W środę (4 maja) i w piątek (6 maja) o godz.19.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na kolejne spotkanie formacyjne – katechezę.

 

7. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 - pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

8. W I Piątek będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusa. Msze św.  będą: w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o godz. 16.30 i  w Lini o godz. 18.00. 
W piątek przypada w liturgii święto Świętych  Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów.

 

9.  W I Sobotę w łączności ze Mszą św. o godz.  8.30 odprawimy nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca – ze spowiedzią i Komunią Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.
Wcześniej o godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP.
W sobotę od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 

10. W przyszłą niedzielę (8 maja) przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

11. Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

 

12. Ze względu na uroczystość I Komunii św.  15 maja w naszej parafii za tydzień  wolontariusze  w ramach akcji „Pola nadziei”  będą zbierać ofiary do puszek na budowę Hospicjum w Kartuzach.

 

13. Wójt Gminy i GDK - 3 maja 2022 r. o godz. 19.00 w ramach obchodów święta Konstytucji 3 Maja zapraszają na koncert pt. „Jak wiatr” zespołu  „Zdążyć przed północą” (własna aranżacja wierszy K. K. Baczyńskiego). Szczegóły TUTAJ