Ogłoszenia 24.04.2022

 

 

II NIEDZIELA WIELKANOCY,
czyli MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

- 24.04.2022 r. -

 

24 – 30.04.2022: Tydzień Miłosierdzia

 

 

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

      Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

      Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji

 

2. W dniu dzisiejszym, razem z Parafianami z Kętrzyna przeżywamy ODPUST MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.  Msze św. w Kętrzynie będą rano o godz. 8.00 i o godz. 11.00, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Daniel Szczepańczyk. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy w łączności z sumą odpustową.
Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 (z procesją wielkanocną), 11.00 (chrzest) i 15.00. W Niepoczołowicach o godz. 9.30 i 14.00.
Zdrowaśki za zmarłych za tydzień odczytamy przed godz. 8.00 i 15.00.

 

3. W poniedziałek (25 kwietnia) przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień MODLITWY O URODZAJE. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
W poniedziałek - ze względu na odpust w Miechucinie – Msze św. w Lini będą o godz. 16.00 i 16.45. W łączności ze Mszą św. o godz. 16.45 odprawimy nabożeństwo o urodzaje.

 

4. We wtorek (26 kwietnia) będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

           

5. W czwartek (28 kwietnia) na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła w Lini dzieci kl. 3 SP na spotkanie dotyczące  Uroczystości I Komunii.

 

6. W piątek (29 kwietnia) obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).
Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego

 

7. Za tydzień w niedzielę (1 maja 2022 r.) Kościół w Polsce przeżywać będzie Niedzielę Biblijną, a po niej Tydzień Biblijny. W tym roku jesteśmy zaproszeni, by włączyć się w inicjatywę Narodowego Czytania Pisma Świętego, której przedmiotem będzie Ewangelia według św. Łukasza. Obrzędy wstępne z aktem pokuty będą oparte na tekście tej Ewangelii.

W celu głębszego przeżycia tego ogólnopolskiego wydarzenia bibliści przygotowali propozycje lektury fragmentów Ewangelii wg św. Łukasza i Ks. Hioba, które Opatrzność włoży w nasze ręce i które można zabrać do domu i wspólnie przeczytać i rozważyć /koszyk/.

 

8. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę (8 maja) podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu we wtorek lub  środę.

 

9. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

 

10. Zmarł śp. Edmund Szymikowski (lat 79) zam. Linia ul. Turystyczna 17. Pogrzeb będzie w środę o godz. 12.00. Różaniec: sobota - wtorek po ostatniej Mszy św., a w dniu pogrzebu o godz. 11.30.  Zdrowaś MaryjoWieczny odpoczynek

 

11. Dzisiaj w niedzielę (24 kwietnia) o godz. 17.00 w GDK odbędzie się koncert Ivana Hanzery; pokaz akrobacji Kamili z Charkowa i aukcja obrazów z przeznaczeniem dochodu na pomoc Ukrainie.