Ogłoszenia 27.03.2022

IV niedziela Wielkiego Postu

– 27.03.2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa

2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie okazja do spowiedzi św. dla rodzin bierzmowanych (świadków)

3.  W tym tygodniu ze względu na I piątek - Droga Krzyżowa dla dzieci będzie we wtorek o godz. 17.00.
We wtorek Msza św. wieczorna będzie o 17.45, a po niej
spowiedź dla kandydatów do bierzmowania. We wtorek będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach o godz. 17.00.

4.  WIZYTACJA kanoniczna!

W środę 30 marca będzie wizytował naszą parafię Ks. Bp Arkadiusz  Okroj.

Skrócony plan dnia /pełna wersja TUTAJ/:

Þ    10.00 - Przedszkole w Lini

Þ    10.30 – cmentarz parafialny  /przynosimy po 1 zniczu/

Þ    12.00 – Niepoczołowice (kościół NMP Różańcowej) „Anioł Pański” i Nowenna do MBN Pomocy

Þ    14.45 – Kętrzyno (kościół Miłosierdzia Bożego) – spotkanie z miejscowymi parafianami  i o 15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego

Þ    18.00 – Linia  (kościół parafialny NSPJ) – uroczysta Msza św. z udzieleniem s. bierzmowania

· Wszystkich Parafian prosimy o liczny udział w wymienionych spotkaniach.

· Rodziny przygotowujące kościoły w tym tygodniu prosimy tym razem  o przygotowanie kościołów na środę.

· Tych Parafian, którzy mogą zachęcamy do wzięcia udziału przynajmniej w dwóch wydarzeniach w ciągu dnia.

5. W I piątek (1 kwietnia) Msze św. w kościołach filialnych będą o godz. 16.30, a w Lini w łączności z Drogą Krzyżową o godz. 8.00 i 18.00

6.  W I sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, potem Msza św. z nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 10.00.

7. W sobotę (2 kwietnia) obchodzimy 17. rocznicę sakry Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Pamiętajmy o ks. Biskupie Ryszardzie w naszych modlitwach.

To także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata – i o pokój na Ukrainie i zakończenie trwającej wojny.

8. W przyszłą niedzielę (3 kwietnia) – pierwsza niedziela miesiąca - będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

9. Za tydzień odbędą się także Lęborskie Pola Nadziei. Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne zaprasza do wzięcia udziału i wsparcia budowy hospicjum. Wolontariusze po wszystkich Mszach świętych będą dzielić się z Państwem żonkilami jako symbolem jedności z osobami cierpiącymi i potrzebującymi naszej uważności.

10. Dzieci do chrztu św. na termin świąteczny prosimy zgłaszać od V niedzieli Wielkiego Postu, czyli  od przyszłego tygodnia.

11. Są jeszcze do nabycia świece wielkanocne – jako cegiełka na Kartuskie Hospicjum – świeca Jajko – 18 zł;