Ogłoszenia 20.03.2022

III niedziela Wielkiego Postu

– 20.03.2022 r.

 

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

 

 

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go

 

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi krzyżowej w łączności ze Mszą św. i kazaniem pasyjnym o godz. 8.00 i 18.00 oraz o godz. 17.00 (bez Mszy św.), a w  każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 11.00 nabożeństwo Gorzkich żali. W tym tygodniu Droga Krzyżowa o godz. 18.00 poświęcona będzie małżeństwu i rodzinie. Rozważania przygotują pary małżeńskie. Do uczestnictwa w tym nabożeństwie zapraszamy szczególnie małżonków.

 

3. W piątek (25 marca) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć.

      To także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej w Lini o godz. 18.00

     Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

      W Zwiastowanie Pańskie odprawimy dodatkowo Msze św. w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o godz. 16.00.
     Tradycyjną Mszę św. w intencji Gromady Zakrzewo odprawimy w Lini o godz. 10.30.  Msza św. w intencji  zmarłych z Gromady Zakrzewo będzie w najbliższą niedzielę o 8.00.

 

4. W sobotę (26 marca) w Polsce przypada Dzień modlitw za więźniów przez wstawiennictwo Św. Dobrego Łotra.
O godz. 10.00 w kościele parafialnym odbędzie się
zbiórka ministrantów.

 

5. Od przyszłej niedzieli (IV Wielkiego Postu) w związku ze zmianą czasu wracamy do porządku Mszy św. przed  pandemią (Linia - godz.: 8.00, 11.00 i 15.00; kościoły filialne równolegle o godz. 9.30).

 

6. Jest do nabycia/kupienia nowy „Pielgrzym”.

 

7. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty. Spowiedź św. wielkanocna tradycyjnie będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową , ale z ograniczoną liczbą spowiedników. Dlatego już zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i trwania w stanie łaski uświęcającej.

 

8. W niedzielę, 15 maja, w dekanatach kartuskim, stężyckim i sierakowickim odbędzie się zbiórka na wsparcie działalności hospicyjnej i na budowę hospicjum w Kartuzach. W naszej parafii ze względu na I Komunię w tę niedzielę, zbiórka odbędzie się 8 maja. Już dziś możemy wesprzeć to hospicjum przez zakup świec wielkanocnych.

Świeca jajko wielkanocne    18,- zł

Świeca zwykła duża               12,- zł

Świeca zwykła mała               8,- zł

 

9. W Niedzielę Palmową (10 kwietnia) w Kościerzynie będzie miała miejsce celebracja diecezjalna dla młodzieży. Spotkaniu przewodniczyć będzie Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Osoby chętne na wyjazd prosimy o kontakt u duszpasterzy do najbliższej środy.

 

10. W środę (30 marca) będzie miała miejsce wizytacja pasterska naszej parafii połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Wizytatorem będzie Ks. Bp Arkadiusz Okroj. Plan wizytacji - TUTAJ

      W związku z tym prosimy o liczny udział w tym wydarzeniu wedle swoich możliwości.
   Młodzież mająca przystąpić do sakramentu dojrzałości (klasy I ponadpodstawowe) - od poniedziałku (21 marca) do wtorku (29 marca) będzie się duchowo przygotowywać przez uczestnictwo w
Nowennie do Ducha Świętego – w łączności z wieczorną Mszą św.

 

INNE OGŁOSZENIA:

10. Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi
       W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.
      W związku z powyższym, Biskup Pelpliński – w jedności z biskupami polskimi – zwraca się z prośbą do kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia w kościołach naszej diecezji  o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

     W naszej parafii uczynimy to przed rozpoczęciem Drogi krzyżowej dla dzieci - o godz. 17.00