Ogłoszenia 13.03.2022

II Niedziela Wielkiego Postu

– 13.03.2022 r.

                                                                                      

 

 

1. W minioną środę zakończyły się Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy brali w nich czynny udział. Bóg zapłać.

 

2. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek będzie można wesprzeć ich dzieło. Bóg zapłać!

 

3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem

 

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 i nabożeństwie Gorzkich Żali zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – w intencji zakończenia wojny na Ukrainie i o pokój na świecie do godz. 15.00, którą zakończymy koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

5. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 8.00 i 18.00,  o godz. 17.00 bez mszy św. oraz Gorzkich żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

 

6. W sobotę (19 marca) przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
    Msze św. będą w Lini o godz. 8.30, 10.00 i 18.00 (z liturgia niedzielną); w kościołach filialnych: o godz. 10.00 – Kętrzynie; o godz. 16.00 – w Niepoczołowicach.

      Jest to także dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

 

7. Za tydzień w niedzielę (20 marca) o godz. 13.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży klas I ponadpodstawowych przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa!!!

 

 8.  Inne:

· W tym roku Ks. Biskup Arkadiusz Okroj będzie wizytować dekanat sierakowicki. Wizytacja rozpocznie się w naszej parafii 30 marca br. W tym dniu młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Z tej racji zachęcamy parafian do czynnego udziału w przygotowaniach, zwłaszcza w miejscach, które ks. Biskup odwiedzi. Program podamy w najbliższym czasie.