Ogłoszenia 06.03.2022

I Niedziela Wielkiego Postu

– 6.03.2022 r.

 

KOLEKTA  INWESTYCYJNA

 

                                                                                   

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

 

2. W dniu dzisiejszym (wczorajszą Mszą św. wieczorną) rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki będzie głosić O. Zbigniew Bruzi CSsR.

· Msze św. w Lini będą: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.30 !

· W Niepoczołowicach Msze św. będą: w poniedziałek i środę o godz. 16.30, we wtorek o godz. 10.00

· W Kętrzynie w poniedziałek i środę o godz. 10.00; we wtorek o 16.30.

      W środę  będzie zbierana kolekta dla ojca Rekolekcjonisty jako nasz dar wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego.
    Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.

 

3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej (z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.) zapraszamy w piątki o godz. 8.00 i 18.00; o godz. 17.00 – Droga krzyżowa dla dzieci (bez Mszy św.).
Gorzkie Żale - w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać ODPUST ZUPEŁNY.

 

4. W wtorek (8 marca) przypada 550. Rocznica Poświecenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. W naszej diecezji jest to święto, a w samej bazylice uroczystość.

 

5. We wtorek przypada także Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

 

6. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

 

7. Przypominamy, że w przyszłą sobotę (12 marca)  w Miechucinie o godz. 19.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński.

 

8. Za tydzień przypada Niedziela „Ad gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz polskich misjonarzy.

 

9. W przyszłą niedziele podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Drodze Krzyżowej i Mszy św.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia/odebrania jest nowy nr „Pielgrzyma”.

 

11. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca do zaangażowania się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku jałmużna wielkopostna wesprze Ukrainę. Konkurs „Logo ze skarbonki”

 

12.  Pogrzeby:

    · W czwartek (23 marca) odbył się pogrzeb  śp. Bronisławy Leyk (lat 99) z ul. Kartuskiej w Niepoczołowicach.
·
Zmarła śp. Gabriela Lange (lat 57), zam. ul. Podgórna 4 w Niepoczołowicach. Różaniec codziennie o godz. 18.00 w kaplicy w Niepoczołowicach. Pogrzeb – w środę o godz. 12.00.  
Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

13. OGŁOSZENIA INNE:

 

· Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 12 marca i 23 kwietnia 2022 r. w godz. od 10.00 do 13.00.

      Collegium Marianum od dwóch lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania. Kształtuje też ducha katolickiego wśród swoich wychowanków.
  Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: 
www.collegiummarianum.pl

· Wyjazd Straży Honorowej NSPJ do Człuchowa na Mszę rocznicową w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 z Lini.