Ogłoszenia 20.02.2022

VII niedziela zwykła

– 20.02.2022 r.

 

godz. 15.00 – Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

 

 

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

 

2. Od wtorku do czwartku  będzie dodatkowo Msza św. w Lini - o godz. 8.00.

 

3. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

      W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła katedralnego i modlitwę Ojcze nasz… i Wierzę… można uzyskać odpust zupełny.

 

4. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu

 

5. Przypominamy, że Sakramentu chrztu św.  udzielimy w II Niedzielę Wielkiego Postu (13 marca) oraz w Niedzielę Zmartwychwstania (17 kwietnia) o godz. 11.00.  

 

6. Informujemy, że intencje mszalne na bieżący rok są już prawie zajęte. Po feriach szkolnych  będziemy przyjmowali rezerwacje /…/ (rocznice, jubileusze …) na 2023 r.
Jednocześnie przypominamy, że od tego roku w sprawach małżeńskich pary narzeczonych zgłaszają się z rocznym wyprzedzeniem, a sam termin ślubu mogą rezerwować jeszcze prędzej.

 

7. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablotach ogłoszeń.     

 

8. Podziękowanie Hospicjum:

 "Pragniemy podziękować Parafianom za wsparcie budowy Lęborskiego Hospicjum w ubiegłą niedzielę. Dzięki Państwa hojności uzbieraliśmy 1786,60 zł. Z głębi serca dziękujemy  za okazaną życzliwość".

 

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Hirsz (69 lat) z Niepoczołowic 37. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00 (Różaniec w Niepoczołowicach o godz. 19.00, a w dniu pogrzebu w Lini o godz. 9.30). Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

10. Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest nowy numer „Pielgrzyma”.