Ogłoszenia 06.02.2022

 V niedziela zwykła

– 6.02.2022 r.

 

Kolekta inwestycyjna

 

 

 

1. Dziś piąta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań

 

2. We wtorek (8 lutego) będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 8.00.

 

3. W piątek (11 lutego) przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

      Jest to także Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. O godz. 8.00 będzie Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

                         

4. W piątek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się nauka dla rodziców i chrzestnych. Chrztu św. udzielimy w najbliższą niedzielę o godz. 11.00.
W tym tygodniu – do środy prosimy też o zgłaszanie dzieci do chrztu św. – na niedzielę (20 lutego).

 

5. Za tydzień, niedzielę (13 lutego), zarządzeniem Biskupa Diecezjalnego z ubiegłego roku  będzie zbierana kolejna kolekta na remont katedry i gmachu naszego  seminarium w Pelplinie.

 

6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 13.30 odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży kl. 1 szkół ponadpodstawowych – kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

 

7. Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest nowy numer „Pielgrzyma”.

 

8. Informujemy, że od poprzedniego roku zapowiedzi przedślubne są wywieszane w gablocie ogłoszeń.

 

9. Od kilku lat poza Hospicjum w Kartuzach wspieramy też powstające Hospicjum Lęborskie w Pogorzelicach (zbiórka 1 XI przy cmentarzu).
W niedzielę, 13 lutego po ogłoszeniach parafialnych kilka słów na ten temat opowie Prezes Fundacji Agata Kozyr, a wolontariusze tego hospicjum będą rozdawali ulotki z zachętą , aby 1% podatku przekazać  na ten cel.

 

10. 13 marca w parafii św. Jakuba w Człuchowie Ks. Biskup Arkadiusz Okroj odprawi  Mszę św. intencji Straży Honorowej NSPJ z okazji 159 rocznicy jej powstania.
Parafia św. Marcina w Sierakowicach organizuje autokar – wyjazd o godz. 12.00 z Sierakowic.
Osoby chętne na wyjazd mogą zgłaszać się u księży – do 12 lutego.