Ogłoszenia 30.01.2022

 

IV niedziela zwykła

– 30.01.2022 r.

 

 

 

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

 

2. W środę (2 lutego) będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Tego dnia przynieśmy ze sobą świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione na każdej Mszy św., aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego.  

 

3. Msze św. w święto Ofiarowania Pańskiego będą: w Lini o godz.: 11.00, 16.30 i 18.00, w Kętrzynie o godz. 16.30, a w Niepoczołowicach o godz.18.00.
Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy ze świecami na Mszę św. w Lini o godz. 18.00 - na jej zakończenie dzieci otrzymają także książeczki do nabożeństwa „Z Panem Bogiem”.
W święto Ofiarowania Pańskiego będzie zbierana kolekta na zakony klauzurowe.

 

4. W czwartek (3 lutego) przeżywać będziemy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W ramach Mszy św. odprawimy obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła (bez indywidualnego podchodzenia).

 

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele – szczególnie z naszej parafii.

 

6. W I piątek (4 lutego) pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy na Mszę św. w Lini o godz. 8.00 i 18.00; w Niepoczołowicach i  Kętrzynie o godz. 16.30. 

 

7. W I sobotę (5 lutego) zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a następnie Msza św. z nabożeństwem pierwszosobotnim.
W łączności ze Mszą św. o 8.30 odprawimy obrzęd błogosławieństwa chleba i wody ku czci św. Agaty. 
Chorych  z posługą sakramentalną odwiedzimy od  godz. 10.00.

 

8. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

9. Sakramentu Chrztu św. udzielimy w niedziele 13 i 20 lutego. Od poniedziałku do środy tego tygodnia można zgłaszać dzieci na pierwszy termin.