Ogłoszenia 23.01.2022

 

III niedziela zwykła

– 23.01.2022 r.

 

NIEDZIELA  SŁOWA  BOŻEGO

 

 

 

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego.
Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8).
Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

 

2. W tym tygodniu wracamy do porządku nabożeństw w Lini od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (wyjątek środa – 16.45) i 18.00.
W piątek będzie dodatkowo Msza św. w Kętrzynie o  godz. 17.00.

 

3. W poniedziałek, 24 stycznia, przeżywać będziemy Dzień modlitw za dziennikarzy – przez wstawiennictwo św. Franciszka Salezego.

 

4. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

5. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

 

6. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

7. W sobotę, 29 stycznia, o godz. 13.00 odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy też nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

 

8. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży kl. 1 szkół ponadpodstawowych – kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

 

9. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

 

10. Przypominamy rodzicom dzieci kl. 3 SP - o zaopatrzeniu dzieci w świece, które poświęcimy 2 lutego. Dzieci tego dnia otrzymają również książeczki do nabożeństwa „Z Panem Bogiem”.

 

11.W miniony czwartek zakończyliśmy błogosławieństwo kolędowe rodzin naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim, którzy gromadzili się na Mszach św. w kościele parafialnym i w swoich domach.  Jesteśmy przekonani, że tegoroczne błogosławieństwo kolędowe poprzez niedogodności było jeszcze bardziej przeżyte, a przez to będzie  jeszcze bardziej owocne. Modlitwą ogarnialiśmy również tych, którzy nie mogli brać udziału  we Mszy św. Dla informacji podajemy, że  wydaliśmy 621 obrzędów  i  zestawów kolędowych  (kadzidło i kreda). Poza tym na zaproszenie  odwiedziliśmy 5 rodzin i poświęciliśmy 3 nowe domy. Jeszcze raz dziękujemy za wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary kolędowe na kościół. Bóg zapłać!

 

12. W sobotę  odbył się pogrzeb: śp. Teresy Darznik (lat 64) z Niepoczołowic, ul. Kaszubska 41.
We wtorek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. S. Beniaminy - Barbary Mach (lat 67) z Lini, ul. Klubowa 1. Różaniec odmawiany jest codziennie po ostatniej Mszy św.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…