Ogłoszenia 16.01.2022

II niedziela zwykła

– 16.01.2022 r.

 

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

 

18 – 25 I: Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan

 

15.00 - Godzina Miłosierdzia

 

 

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

 

2. W poniedziałek (17 stycznia) przeżywać będziemy XXV Dzień Judaizmu. Modlimy się szczególnie za wszystkich wyznawców tej religii. Św. Jan Paweł II  powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

 

3. We wtorek (18 stycznia) rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

 

4.    W nadchodzącym tygodniu Msze św. w Lini będą:

· od poniedziałku do czwartku    o godz. 17.30  oraz kolędowa o godz.18.30

· w piątek                                         o godz. 17.00 i 18.00

· w sobotę                                         o godz. 8.30 i 18.00           

 

5. W piątek (21 stycznia) będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę (22 stycznia) Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego

 

6. W sobotę (22 stycznia) o godz. 10.30 odbędzie się w kościele zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy również nowych chłopców.

 

7. W przyszłą niedzielę (23 stycznia) – III niedzielę zwykłą przeżywać będziemy jako NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO.
Msze św. w Lini będą o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 15.00; w Kętrzynie o godz. 9.30, a w Niepoczołowicach o godz. 11.00.

 

8. Dnia 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego podczas Mszy św. dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone świece, o które rodzice starają się we własnym zakresie.
Razem ze świecami dzieci otrzymają także książeczki do nabożeństwa „Z Panem Bogiem”.

 

9.    Msze św. kolędoweTUTAJ

 

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: w środę – śp. Heleny Okroj (lat 99) z ul. Wrzosowej; w czwartek – śp. Tadeusza Zielonki z Łeby; w sobotę – śp. Wiesława Milewczyk (lat 57) z ul. Kaszubskiej.

      W poniedziałek o godz. 11.00 w Bożympolu odbędzie się pogrzeb śp. Marii Ptasińskiej (lat 74) z ul. Osiedlowej 7 w Lini. Różaniec – w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…