Ogłoszenia 09.01.2022

 

NIEDZIELA PO OBJAWIENIU PAŃSKIM

 

- CHRZEST  CHRYSTUSA -

 - 9.01.2022 r. -

 

 

 

1. Dziś w liturgii celebrujemy ŚWIĘTO CHRZTU CHRYSTUSA. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

      Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

     

2. Od poniedziałku (10 stycznia) rozpoczyna się w liturgii tzw. okres zwykły w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd i wystrój świątecznych dekoracji do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem

 

3. W tym tygodniu Msze św. będą:

· w poniedziałek i wtorek: o godz. 16.30, 17.30 oraz Msza św. kolędowa o godz. 18.30

· Od środy do piątku Msze św. będą o godz. 17.30 i Msza św. kolędowa o godz. 18.30.

· W Niepoczołowicach: w środę i czwartek o godz. 18.30; w sobotę – o godz. 17.00

· W sobotę w Lini o godz. 8.30, 17.00 (z liturgią niedzielną) i o godz. 18.30 Msza św. kolędowa (również z liturgią niedzielną).

 

4. Następny termin chrztu przewidujemy na niedzielę (13 lutego) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

5. Informujemy, że w sprawach małżeńskich z nowym rokiem narzeczeni zgłaszają się w kancelarii parafialnej rok przed planowaną datą ślubu. Po rozmowie wstępnej para otrzymuje kartę „Przygotowanie do zawarcia małżeństwa”, na której  potwierdza przygotowanie w poradnictwie rodzinnym i uczestnictwo w katechezie dla narzeczonych (jedna z trzech form, ma na to 9 miesięcy). Około 3,5 miesiąca przed ślubem młodzi z przygotowaną dokumentacją zgłaszają się na spisanie protokołu. Sam termin ślubu można ustalać więcej niż z  rocznym wyprzedzeniem i zostaje potwierdzony dopiero po spisaniu protokołu.

 

6. Zapraszamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest nowy numer „Pielgrzyma”. Cena „Pielgrzyma” wynosi od tego miesiąca - 3,70 zł

 

7. Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

 

8. Msze św. kolędowe - plan TUTAJ

 

9. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Wiktora Wedelstedt (lat 79) z Lini. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek …