Ogłoszenia 02.01.2022

  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

– 2.01.2022 r.

 

Kolekta inwestycyjna

                                                                     

 

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).

 

2. Od poniedziałku do środy  Msze św. w Lini  będą o godz. 17.30 !!! i Msze św. kolędowe o godz. 18.30, a w poniedziałek dodatkowo Msza św. o godz. 7.00.

 

3. W czwartek (6 stycznia) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi.

      W tym roku kadzidło i kredę błogosławimy, w ramach Mszy św. z błogosławieństwem kolędowym. Zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego.
      Ten zapis tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

 

4. Msze św. w święto Trzech Króli będą w Lini o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 13.30 i 15.00; w Niepoczołowicach o godz. 8.00, a w Kętrzynie o godz. 9.30. W Trzech Króli przypada również I czwartek. Po Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

5. Jak przed rokiem – ze względu na ograniczenia związane z epidemiąNIE BĘDZIE tradycyjnego Orszaku Trzech Króli. Zachęcamy jednak Parafian do śpiewania kolęd w rodzinach wraz w wszystkimi domownikami. Po Mszach św. będzie można zabrać pamiątkowe korony orszakowe, śpiewniki, naklejki oraz gazetę. 

 

6. W I piątek Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 i 17.00 oraz Msza św. kolędowa o godz. 18.30; w Kościołach filialnych o godz. 15.30. /…/

 

7. W przyszłą niedzielę (9 stycznia) będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po rannej Mszy św.

 

8. W tym roku (po 5 latach) przypada wizytacja duszpasterska w naszym dekanacie. W Lini ks. Bp Arkadiusz Okrój będzie w środę (30 marca). W tym dniu młodzież naszej parafii (kandydaci z kl. I szkół ponadpodstawowych) otrzyma Sakrament Bierzmowania.
W sobotę o godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie tej młodzieży. Obecność obowiązkowa

       

9. W naszej parafii trwa błogosławieństwo rodzin i domów naszej parafii, tzw. Kolęda w tym roku jako Eucharystia (Msza św.) za Parafian z danej trasy kolędowej. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej oraz dostępny TUTAJ.

 

10. Statystyka parafialna za rok 2021

  • Chrzest św. – otrzymało                   37 dzieci          (2020 – 48)
  • I komunia - przystąpiło                    41 dzieci          (2020 – 37)
  • Bierzmowanie – otrzymały              -- osoby           (2020 – 34)
  • Sakrament Małżeństwa – zawarło  16 par              (2020 – 18)
  • do wieczności – odeszło                    41 parafian    (2020 – 36)

                                                                 (w tym 3 dzieci)

 

            Pierwszy raz w ciągu roku było więcej pogrzebów niż chrztów.