Ogłoszenia 12.12.2021

III niedziela Adwentu

– 12.12.2021 r.

 

12 – 18.XII: Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

(za rodziny i przygotowujących się do małżeństwa)

 

Kolekta inwestycyjna

 

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych

 

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

 

3. W poniedziałek (13 grudnia) wspominać będziemy 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 

4. W poniedziałek po Mszy św. o  godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Straży Honorowej NSPJ i przyjęcie kolejnych nowych członków.

 

5. Msza Święta roratna w naszym kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 i 18.00. Zapraszamy wszystkich, byśmy razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

 

6. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 9.30, a Msza św. w Kętrzynie będzie o godz. 8.00.

 

7. W tym tygodniu od piątku (17 grudnia) rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.

 

SPOWIEDŹ ŚW. W NASZEJ PARAFII  (księża z:  Kamienicy Królewskiej, Łebuni i Siemirowic) będzie w sobotę (18 grudnia):

14.00 – 14.45

15.15 – 15.45

 

8. W piątek przypada także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

 

9. W sobotę (18 grudnia) o godz. 10.30 odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy również nowych chłopców.

 

10. Zachęcamy parafian do czytania  prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer „Pielgrzyma”.

 

11. Ogłoszenie Caritas Parafialnej: W tym tygodniu przeprowadzimy zbiórkę żywności, jak przed pandemią w formie daru ołtarza, czyli zachęcamy do przynoszenia produktów spożywczych i chemicznych do kościołów (Linia, Kętrzyno, Niepoczołowice) w sobotę i  niedzielę (18/19 grudnia). W Lini będzie można przynosić dary jeszcze w poniedziałek po tej dacie.
Paczki zostaną rozdane w tygodniu przed Wigilią.

 

12. Odwiedziny duszpasterskie (KOLĘDA 2021/2022). Trzymamy się na razie wskazań biskupa sprzed roku, czyli przewidujemy kolędę jak przed rokiem, o ile nie otrzymamy nowych zarządzeń. Więcej szczegółów podamy za tydzień.

 

13. W piątek odbył się pogrzeb śp. Waleski Hilla (lat 101) z ul. Długiej. W sobotę odbyły się pogrzeby śp. Jana Studzińskiego (lat 94) z Kętrzyna i śp. Heleny Lietzau (lat 86) z Kobylasza 15 (kolęda Potęgowo).  
Zmarł także śp. Stefan Hirsz (lat 71) z Niepoczołowic. Szczegóły pogrzebu nie są jeszcze ustalone. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

14. Zaproszenie na Jarmark Bożonarodzeniowy w Lini - TUTAJ

 

15. W przyszłą niedzielę (19 grudnia) podczas Mszy św. w Lini o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 mamy gościć ukraiński zespół "Galicia Folk Band". Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość nabycia płyt zespołu.