Ogłoszenia 05.12.2021

II niedziela Adwentu

– 5.12.2021 r.

 

Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie

Kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej

 

1. Dziś II niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

      

2. W poniedziałek (6 grudnia) wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 

3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratniej codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 i 18.00 Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Przynośmy ze sobą lampiony.

 

4. W środę (8 grudnia) będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. To Dzień modlitw za Młodzież Żeńską oraz jej posłannictwo w Kościele i świecie.

      Msze św. będą: w Lini - o godz. 6.30, 16.30 i 18.00 (z poświęceniem medalików dla dzieci kl. III); w  Niepoczołowicach - o godz. 16.30 i w Kętrzynie godz. 18.00 (na filiach również z poświęceniem medalików dla dzieci kl. III).
     W łączności z każdą Mszą św. dokonamy również Aktu Zawierzenia Świętemu Józefowi – na zakończenie Roku Św. Józefa.

 

5. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) między godz. 12.00 a 13.00 przypada GODZINA ŁASKI - wyjątkowy prezent dla ludzkości od Niepokalanej. Jest to taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Zapraszamy wszystkich do tej wspólnej modlitwy w naszym kościele parafialnym.

 

6. W środę przypada także 9. rocznica Ingresu Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny, którego Bóg niech zachowa po najdłuższe lata.

 

7. W sobotę (11 grudnia) o godz. 10.30 odbędzie się zbiórka dla ministrantów, a także nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana Jezusa.

 

8. Za tydzień (12-18 XII) rozpoczną się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin (za przygotowujących się do małżeństwa).

 

9. Za tydzień w niedzielę (12 grudnia) o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka będzie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Za tydzień także będzie zbierana przełożona kolekta inwestycyjna.

 

10. Spowiedź przed świętami z udziałem zaproszonych spowiedników (3) będzie w sobotę 18 grudnia. Zachęcamy do przystępowania do sakramentu pokuty - w miarę możliwości już teraz, aby z czystym sercem radośnie oczekiwać świąt Narodzenia Pańskiego.

 

11. W poniedziałek  o godz. 10.00 odbędzie się POGRZEBśp. Kazimierza Plichty (lat 71), zam. Linia, Klubowa. Różaniec dzisiaj będzie  po Mszy św. o 15.00, a w dniu pogrzebu  o godz. 9.30.

 

**********                    

GDK zaprasza na Mistrzostwa Gminy Linia w warcabach;

· 11 grudnia (sobota) o godz. 11.00 - dla dzieci ze szkół podstawowych

· 12 grudnia (niedziela) o godz. 14.00 - młodzież (szkoły ponadpodstawowe) i dorośli

 Miejsce – sala GDK w Lini; zapisy do 10 grudnia – szczegóły na www.gdklinia.pl i FB.