Ogłoszenia 28.11.2021

 

I niedziela Adwentu

– 28.11.2021 r.

 

po Mszy św. o godz. 11.00 - „kwadrans z Panem Jezusem”

dla odbywających REKOLEKCJE „Rodzina 33”

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa: na czas Paruzji - powtórne przyjścia Pana na końcu czasów oraz  na uroczystość Narodzenia Pańskiego - celebrowanie pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię. Wykorzystajmy dobrze ten czas na wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

 

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”.
W tym roku będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

 

3. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej RORATAMI.
W naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30 !!! (kościół będzie otwierany o godz. 6.15), a także wieczorem o godz. 18.00 – z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece. Dzieci, jak przed pandemią  będą otrzymywały znaki uczestnictwa w roratach.

 

4. We wtorek (30 listopada) przypada liturgiczne święto Św. Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

 

5.  W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek (2 grudnia) po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 – będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do Służby Bożej.

 

6. W I piątek (3 grudnia) w liturgii wspominamy Św. Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Będzie także okazja do modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. 
Msze św. będą: w kościołach filialnych o godz. 16.30, a w Lini o godz. 6.30 i 18.00. Nadto w piątek będzie Msza św. w Kętrzynie o godz. 9.30 za + Edytę Bednarek – od społeczności szkolnej.

 

7.  W I sobotę (4 grudnia) chcemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.  Zapraszamy na godz. 8.00 na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i po rannej Mszy św. na nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót. 
W sobotę przypada wspomnienie Św. Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

 

8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy dopiero PRZED Świętami Bożego Narodzenia

 

9. Przyszła niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na ten cel, a kolekta będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej. Z tego powodu kolekta inwestycyjna będzie w III niedzielę Adwentu, czyli 12 grudnia.

 

10. Zachęcany parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Pielgrzyma”.

 

11. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) – dzieci kl. III SP przygotowujące się do I komunii świętej - otrzymają poświęcone medaliki w kościele (jednakowe dla wszystkich).

 

12. Przed tygodniem w naszej parafii odbyły się rekolekcje dla młodzieży przed bierzmowaniem. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom ZSP w Lini za udostępnienie pomieszczeń szkolnych, przygotowanie posiłku i opiekę na młodzieżą

 

13. Caritas Parafialna informuje, że od I niedzieli Adwentu możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stół wigilijny: duże – 15 zł; małe – 10 zł

 

14. W piątek, 3 grudnia przy Ośrodku Zdrowia odbędzie się badanie wzroku w OPTO-BUSIE obowiązują zapisy telefoniczne. Więcej informacji na plakatach

 

15.  Zmarła śp. Eugenia Wos (lat 81), zam. Kętrzyno 5. Różaniec w kościele w Kętrzynie: niedziela – wtorek o godz. 18.00.
POGRZEB będzie w środę o godz. 11.30 (różaniec – 11.00). Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…