Ogłoszenia 14.08.2016

XX niedziela zwykła – 14.08.2016 r.

1. W poniedziałek przypada w Kościele uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. będą jak w niedzielę. Podczas wszystkich Mszy św. przed południem odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.

1. W tym tygodniu do piątku Msze św. będą o 17.00 i 18.00.

1. W sobotę przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona naszej diecezji. W sobotę będzie Msza św. o 8.00!!! i 18.00.

1. Za tydzień Msza św. z liturgią niedzielną w Niepoczołowicach będzie w sobotę o 16.30.

1. Czasopisma katolickie: „Pielgrzym”, „Cuda i Łaski Boże”, „Nasza Arka”.

1. Okna naszego kościoła wymagają uszczelnienia i uzupełnienia ubytków w szybach. Jeżeli byłby ktoś chętny do wykonania tych prac, prosimy o zgłoszenie się u duszpasterzy!!!

1. W nadchodzącym tygodniu w sprawach duszpasterskich proszę się zgłaszać do ks. Tadeusza.

1. Zapowiedzi:

Daniel Pobłocki               kawaler      Kętrzyno

Monika Baranowska     panna         Linia                    (II)

1. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom minionego i rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;

• 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit;

• 20 VIII – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji; potrafił łączyć aktywne życie z kontemplacją i mistyką; zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.