ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXIII niedziela zwykła – 19.11.2023 r.

 

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

 

 

1.     Wypominki Roczne przyjmujemy jeszcze w ciągu nadchodzącego tygodnia.

 

2.     We wtorek,  21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.  W Kościele jest to dzień modlitw za Wspólnoty Życia Konsekrowanego - klauzurowe.

 

3.     W środę, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, chórzystom, scholii dziecięcej pani Natalii i grupie śpiewaczek z Kętrzyna   oraz orkiestrze składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

 

4.     W czwartek będzie dodatkowo Msza św. w Lini rano o 8.00.

 

5.     Za tydzień odbędą się Rekolekcje GPS dla uczniów kl. VIII, rozpoczynających formację przed bierzmowaniem. Zajęcia  będą:  w piątek od 17.30 – 19.30 i w  sobota 9.00 – 15.30. Msza św. na zakończenie będzie o 15.00. W ramach rekolekcji w sobotę przewidziany jest jeden ciepły posiłek. Uczniowie na zajęcia szkolne przynoszą ze sobą obuwie zmienne.

 

6.     Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę 25.XI o 16.00 w kościele w Lini.

 

7.     Przyszłą niedzielę – ostatnią roku liturgicznego – przeżywać będziemy jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia: O Jezu Najsłodszy… Za publiczną modlitwę tekstem tegoż Aktu można uzyskać odpust zupełny.

 

8.     W przyszłą niedzielę, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata będziemy obchodzić przeniesiony z Niedzieli Palmowej Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież naszej parafii – starsza i młodsza - weźmie udział w tym wydarzeniu w niedzielę  za tydzień o 17.30 w kościele Św. Marcina w Sierakowicach.

 

 

9.     Sakramentu chrztu św.  udzielimy planowo  w niedzielę 10 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.00.