ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIII niedziela zwykła – 2.07.2023 r.

 

kolekta  inwestycyjna

 

 

1.     W poniedziałek przypada w Liturgii święto św. Tomasza Apostoła.

 

2.     Od wtorku do piątku będą dodatkowo Msze św. w Lini rano  o 8.00.

 

3.     W czwartek, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych, związanego ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

 

4.     W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne.
              W I Czwartek miesiąca od 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. Po Mszy św.
o 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.30.
              W I piątek  Msze św. będą: w Lini - o godz. 8.00 i 18.00; w Kętrzynie o 16.30
i w Niepoczołowicach – o 19.30. 

 

5.     W przyszłą niedzielę ze względu na czas urlopowy Msza św. niedzielna w Kętrzynie będzie w sobotę o 19.15. Intencja za Parafian będzie odprawiona w ciągu następnego tygodnia w dzień powszedni.

 

6.     W niedzielę, 16 lipca wyruszy  XXIII Piesza Pielgrzymka na odpust MB Szkaplerznej do Sianowa (wyjście o godz. 6.00).  Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na zorganizowanie pielgrzymki.

 

7.     W niedzielę, 16 lipca podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św.  Dzieci prosimy zgłaszać w tym tygodniu od wtorku do czwartku. Jeżeli są  chętni na chrzest jeszcze w lipcu, 23 lub 30, to prosimy o taką informację  jeszcze w tym tygodniu.

 

8.     W piątek po renowacji powrócił drugi nasz obraz, który dzisiaj jest wystawiony (w kościele w Lini) na stopniu komunijnym. Cały obraz jest złocony i srebrzony, dlatego prosimy , aby nie wbijać w drewno żadnych gwoździ czy pinesek.  Powrócił także oryginalny (na płótnie) obraz Serce Jezusa i Serce Maryi, który w feretronie został zastąpiony kopią na płycie drewnianej.

 

9.     W gablocie ogłoszeń są nowe zapowiedzi przedślubne.