Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII niedziela zwykła25.06.2023 r.

 

1.     Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Niech dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

 

2.     W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku będą dodatkowo Msze św. w Lini rano o 8.00. W poniedziałek ze względu na odpust nie będzie Mszy św. o 18.00.

 

3.     We wtorek 27 czerwca wspominany w liturgii NMP Matkę Nieustającej Pomocy.  Nowenna będzie we wtorek w łączności ze Mszą św. o 18.00 /nie będzie w środę/. Parafia MBNP w Kamienicy Królewskiej zaprasza na doroczny odpust i obchody 40-lecia parafii w poniedziałek !!! o godz. 18.00.

 

4.     W czwartek 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

     Msze św. będą: w Lini rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00.
W  Niepoczołowicach - o godz. 16.30 i w Kętrzynie o 19.15. W czwartek będzie zbierana kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej (Świętopietrze - plakat). Parafia Tuchlino zaprasza na odpust o godz. 11.00.

     Zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia również w swoich domach. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp Ryszardzie  i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im
w posłudze.

 

5.     W I sobotę uczcimy  Niepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca.. O godz. 8.30 będzie różaniec, następnie  Msza św. i rozmyślanie.

 

6.     W lipcu nie planujemy  regularnych odwiedzin chorych.

 

7.     Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

8.      Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

 

9.     Sakramentu chrztu św. udzielimy dzieciom w niedzielę, 16 lipca podczas Mszy św.
o godz. 11.00.

 

10. Od przyszłej niedzieli wracamy do porządku nabożeństw  sprzed misji (Linia: 8.00; 11.00 i 15.00; Kętrzyno i Niepoczołowice równolegle o 9.30 – o ile nie podamy inaczej).

 

 

11. Przewodnik Grupy Kaszubskiej  33 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej zaprasza do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Grupa Lęborska rozpocznie swoją trasę 28 lipca (piątek) Mszą św. o 8.00 w parafii NMP Królowej Polski.  Do pielgrzymowania można się dołączyć w Sierakowicach w parafii św. Marcina  29 lipca –  Msza św. będzie o 7.00., lub w Kościerzynie 30 lipca. Więcej informacji można znaleźć na plakatach
i na Facebooku.